اماکن گردشگری و توریستی برلین

جاذبه های گردشگری برلین

برلین، پایتخت آلمان، بزرگترین شهر، مرکز سیاست، فرهنگ، رسانه ها و علم است. گرچه برای اولین بار در قرن سیزدهم پیشنهاد شد که برلین پایتخت کشور شود اما این کار تا سال ۱۸۷۱ به تاخیر افتاد. برلین ترکیبی از معماری جدید و کلاسیک، سرگرمی پویا، خرید و طیف گسترده ای از ورزش ها و نهادهای فرهنگی را ارائه می دهد. در این مطلب می خواهیم به چند مورد از جاذبه های گردشگری برلین اشاره داشته باشیم تا زمانی که به این شهر سفر کردید بدانید به کدام قسمت های شهر باید سفر کنید.

دروازه براندنبورگ | Brandenburg Gate

هیچ چیزی برلین را به اندازه دروازه براندنبورگ توصیف نمی کند، که تعیین کننده ترین اثر تاریخی شهر و پاسخ شهر به طاق پیروزی در پاریس است. این بنای تاریخی ماسه سنگ که آزادانه در آکروپلیس آتن مدل سازی شده و برای پادشاه فردریک ویلهلم دوم در سال ۱۷۹۱ ساخته شده است- با ۲۶ متر ارتفاع در منطقه پاریسر پلاتس میته (Mitte) قرار دارد. این دروازه اولین سازه نئوکلاسیک برلین است که به خاطر ارابه چهار اسب خود، شش ستون بزرگ در هر سمت که پنج معبر را برای استفاده در ترافیک تشکیل می دهد (مرکزی که برای خانواده سلطنتی حفظ شد)، و دو ساختمان استفاده شده توسط جمع کنندگان عوارض و نگهبانان قابل توجه است.

دروازه براندنبورگ

یادبود دیوار برلین و چک پوینت چارلی

تاریخ دیوار برلین در سال ۱۹۶۱ آغاز شد زمانی که آلمان شرقی، قسمت شرقی شهر را برای جلوگیری از سیل پناهندگان از شرق به غرب بست. جالب ترین نمونه ها عبارتند از موزه مرکز پناهندگان مارینفلد با نمایشگاه های مربوط به یک و نیم میلیون نفر که به عنوان پناهنده از طریق برلین عبور کردند. بنای یادبود به یاد شهر تقسیم شده و قربانیان استبداد کمونیست، پنجره یادبود، و مرکز بازدید کنندگان با نماهایی بر روی بقایای دیوار. همچنین گذرگاه چک پوینت چارلی، شناخته شده ترین نقطه بین برلین شرق و غرب است و دارای صحنه ها و آثار دنبال کننده تاریخ حقوق بشر است.

یادبود دیوار برلین و چک پوینت چارلی

گروسر تیر گارتن و ستون پیروزی | Grosser Tiergarten and the Victory Column

گروسر تیر گارتن به طور تحت‌الفظی با عنوان «باغ حیوانات» ترجمه می‌شود و مدت‌ها است که یکی از مهم‌ترین بخش‌های شهر محسوب می‌شود. اینجا در اصل منطقه‌ی شکاری برای خاندان سلطنتی آلمان بود که در آن گوزن، خوک وحشی و دیگر حیوانات شکاری نگهداری می‌شد. در سال ۱۷۰۰ این منطقه به پارک تغییر کاربری داد و در ابتدا به سبک فرانسوی طراحی شده بود و بعدا به یک پارک تزئینی به سبک انگلیسی تبدیل شد.

گروسر تیر گارتن و ستون پیروزی

جنگل گرون والد

این منطقه طبیعی دوست داشتنی از مخلوط بلوط، راش، کاج، توس، اقاقیا، و درختان صنوبر تشکیل شده و سرپناهی برای پرندگان، گوزن ها، و حتی خوک های وحشی است. دریاچه ها به طول نه کیلومتر حاشیه رودخانه در امتداد هاول، فرصت های زیادی را برای ورزش های آبی و آب تنی ارائه می کند. از دیگر ویژگی های محبوب، تپه مصنوعی تافلسبرگ با ارتفاع ۸۰ متر است که در بالای آن ویرانه های برج گرون والد ایستگاه رادیویی آمریکا قرار دارد.

جنگل گرون والد

جزیره موزه

کانالی به طول ۴۰۰ متر در شهر برلین بین رودخانه اسپری و Kupfergraben به طول ۴۰۰ متر قرار دارد که به یکی از جاذبه های گردشگری برلین تبدیل شده است. جزیره ی موزه منطقه ای فوق العاده است که گردشگران در آن می توانند قدیمی ترین و مهمترین موزه های شهر را ببینند، به طو رمثال موزه ای از سال ۱۸۳۰ که محلی برای نگهداری جواهرات و دیگر گنجینه های سلطنتی به شمار می رود. چند سال بعد یعنی در سال ۱۸۵۵ موزه ای به نام (Neues Museum) در این منطقه ساخته شد و به دنبال آن گالری ملی را در سال ۱۸۷۶ در جزیره موزه ساخته شد. موزه‌ی Bode نیز در سال ۱۹۰۴ ساخته شده که یکی از بهترین مجموعه ‌های آثار تاریخی و عتیقه ‌ی شهر در آن به نمایش گذاشته شده است.

جزیره موزه

کاخ و پارک شارلوتنبورگ | Charlottenburg Palace

در اواخر قرن ۱۷ میلادی کاخ شارلوتنبورگ که یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین ملک های پروسی برلین به شمار می رود نیز ساخته شد. این قصر مجلل و زیبا ویژگی های مهمی از جمله گنبد مرکزی عظیم ۵۰ متری و باغ بزرگ درخت پرتغال را نیز دارا می باشد. از جمله های دیدنی های این کاخ می توان یک آپارتمان دولتی و سالن های مهمانی دیدنی به نام New Wing نیز اشاره کرد.

کاخ و پارک شارلوتنبورگ

خیابان Unter den Linden

معروف ترین و مشهورترین خیابان شهر برلین Unter den Linden است که معنای به زبان فارسی خیابانی زیر درختان لیمو می شود. این خیابان قرن ها است که میزبان گردشگران و مردم محلی این شهر است و وسعت آن حدود ۱۴۰۰ متر است و Pariser Platz را در مقابل دروازه‌ ی برندانبورگ، به Lustgarten وصل می‌کند. این خیابان ابتدا در سال ۱۵۷۳ میلادی، به عنوان مسیر سواری خاکی برای خاندان سلطنتی ساخته شد که برای شکار به Tiergarten می ‌رفتند.

خیابان  Unter den Linden

میدان Gendarmenmarkt

از بزرگترین میدان های برلین میدان Gendarmenmarkt است که در اطراف آن سه ساختمان بزرگ تاریخی به ترتیب Konzerthaus، کلیسای جامع فرانسوی و کلیسای جامع برلین نیز قرار دارد، که هر کدام به عنوان اصلی ترین جاذبه های میدان شهر به شمار می روند. این میدان در قرن ۱۷ ساخته شده و بعد از آن که هنگ ژاندارمری در اینجا ایجاد شد، نام آن را میدان Gendarmenmarkt گذاشتند.

میدان Gendarmenmarkt

رایشتاگ | Reichstag

برلین به عنوان پایتخت امپراطوری آلمان در سال ۱۸۷۱ برگزیده شد و بنایی بزرگ تر و معتبرتر برای استقرار دولت نیز لازم بود که ساخته شود. سنگ بنای راشتاگ جدید، کاخ نئورنسانسی بزرگ و زیبا، توسط خود پادشاه در سال ۱۸۸۴ گذاشته شد و ساخت آن ۱۰ سال بعد به پایان رسید. اما متاسفانه در سال ۱۹۳۳ به دلیل آتش سوزی که در این منطقه به وجود آمد بیشتر بخش های آن تخریب شد اما در سال ۱۹۷۰ مجددا همه ی آن ها نیز بازسازی شدند.

رایشتاگ | Reichstag

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم | Kaiser Wilhelm Memorial Church

یکی از جذاب ترین بناهایی تاریخی برلین کلیسای یادبود قیصر ویلهلم است که در واقع می توان گفت ۳ کلیسا در آن وجود دارد. یکی کلیسای فوق مدرن جدید که در سال ۱۹۶۱ طراحی شد که این بنا در کنار ویرانه های کلیسای اصلی که شامل برجی با ارتفاع ۶۳ متری نیز قرار دارد. این کلیسا امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری برلین به شمار می رود و با داشتن یک سالن یادبود که شامل بقایای موزائیک، بقایای معماری و چندین عکس به عنوان یادبود جنگ در معرض دید عموم گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند نیز قرار دارد.

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم

کلیسای جامع برلین | Berlin Cathedral

خوب همانطور که گفتیم دو جاذبه ی برتر برلین که یکی کلیسای جامع برلین و دیگری کلیسای جامع فرانسوی است در میدان Gendarmenmarkt نیز قرار دارند؛ کلیسای جامع برلین به دلیل داشتن گنبدی با ارتفاع ۷۵ متر و ناقوسی متعلق به سال ۱۵۳۲ شهرت بسیاری در این شهر دارا می باشد. سبک معماری این کلیسا باروک جدید می باشد و بزرگترین کلیسای برلین به شمار می رود. کلیسای جامع برلین به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود: کلیسای یادبود، کلیسای غسل تعمید و نکاح و کلیسای منطقه‌ای.

کلیسای جامع برلین

کلیسای جامع فرانسوی

دیگر کلیسای معروف برلین کلیسای جامع فرانسوی است که آن هم یکی از محبوب ترین بناهای این شهر است و زیبایی و تاثیرگذاری بسزایی دارا می باشد. کلیسای جامع فرانسوی در سال ۱۷۰۵ برای جامعه‌ی هوگونت ساخته شد که در سال ۱۶۸۵ در برلین مستقر شده بودند. از مهم‌ ترین بخش‌ های این کلیسا می ‌توان به برج ۷۰ متری با کاریلون ۵ و ۸ ضلعی، اتاق‌ های برج ۲۰ متری و نرده‌ ی ایوان با ارتفاع ۴۰ متری نیز می توان اشاره کرد.

کلیسای جامع فرانسوی

باغ‌ های جانورشناسی برلین | Zoologischer Garten Berlin

یکی از قدیمی ترین بناهایی که از این قبیل بناهای در برلین ساخته شده باغ های جانورشناسی برلین است که هنوز هم از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری این شهر آلمانی به شمار می رود و سالانه میزبان بیش از ۳ میلیون گردشگری می باشد. این مجموعه در سال ۱۸۴۴ تاسیس شد و در این باغ وحش مدرن و آکواریوم آن در محیطی طبیعی از حیوانات نگهداری می‌شود و به دلیل برنامه‌ های یادگیری موفق، شهرت بسیار دارد. بیش از ۱۵ هزار حیوان در این مرکز زندگی می کنند که شامل ۱۶۰۰ گونه از حیوانات مختلف می باشند.

باغ‌ های جانورشناسی برلین

محله نیکولای | The Nikolai Quarter

محله‌ی نیکولای برلین قلب شهر قدیمی محسوب می‌شود و جایی است که می‌توانید بسیاری از جاذبه‌های قدیمی و محبوب شهر را پیدا کنید که از آن جمله می‌توان به کلیسای سنت نیکولاس و چند موزه اشاره کرد. تغییرات اخیر که در این محله ایجاد شده، پیاده‌روهای دوست داشتنی ایجاد کرده است که در آن ساختمان‌های کوچکی در دو طرف خیابان باریک قرار دارد و پر است از رستوران‌ها، کافه‌ها، مغازه‌ها و کارگاه‌های هنری که در آن‌ها همه چیز، از سبد و زنبیل تا صنایع دستی چوبی به فروش می‌رسد.

محله نیکولای

باغ و موزه گیاه‌شناسی برلین – داهلم | Berlin-Dahlem Botanical Garden and Botanical Museum

از مهمترین باغ های گیاه شناسی جهان در شهر برلین به نام گروسر تیرگارتن است که در سال ۱۶۷۹ به دستور Grand Elector نیز ساخته شده و در واقع آشپزخانه و باغ سبزیجات و گیاهان آشپزخانه‌ی کاخ سلطنتی بوده است. مساحت این باغ در حدود ۱۰۴ هکتار بوده و دارای بیش از ۲ میلیون گیاه و کتابخانه‌ی بسیار بزرگی است که از جذاب‌ترین بخش‌های این باغ است.

باغ و موزه گیاه‌شناسی برلین

منبع

خدمات:ترانسفر، راهنما

نوع تور :هوایی

بیمه مسافرتی :دارد

ویزا:دارد

قیمت:تماس بگرید

شبکه های اجتماعی ما مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از جدید ترین آفرها و خدمات آگاه باشید.

telegram instagram تویتر aparat facebook