دیدنی های ارمنستان

جاذبه های گردشگری ارمنستان

ارمنستان با رودخانه ها ,کوه های و جنگل های فروان و همچنین آتشفشان های خاموش و دره های عمیق و فلات های بلند سرشار از جاذبه های گردشگری طبیعی می باشد البته نمیتوان جاذبه های گردشگری تاریخی آن را نادیده گرفت . در یک سفر باتور ارمنستان میتوانید از تمام این مناطق دیدنی و شگفت انگیز ارمنستان دیدن کنید البته حتما پیش از سفر خود مقاله زیر را بخوانید تا بیشتر با مناطق توریستی و گردشگری این کشور آشنا شوید . با ما همراه شوید تا چندی جاذبه های گردشگری ارمنستان را به شما معرفی کنیم:

رصد خانه کاراهونج یا استون هنج ارمنستان

رصد خانه Karahunj یکی از قدیمی ترین ساخته های دست بشر هست که صاحب نظران معتقد هستند 3500 سال قبل از استون هنج انگلستان و با همان اصول ریاضی ساخته شده است. کلمه "کارا " در زبان ارمنی به معنای سنگ می باشد و "هونج" همان "هنج" به انگلیسی به معنای ایستاده و آویزان است که درکل به معنای 223 سنگ ایستاده می باشد.

رصد خانه ارمنستان

صومعه تاتو ارمنستان

صومعه Tatev بنایی بر فراز دره ای عمیق و صخره ای جرج. این صومعه موقعیت مکانی بی نظیری دارد در گذشته علاوه بر محل زندگی راهبه ها موقعیت دفاعی خوبی داشته است چرا که از دو طرف به پرتگاه مشرف است و دوطرف دیگر آن حصارسنگی کشیده شده است. جالب است بدانید نوع معماری این صومعه که تا الان نیز پویایی خود را حفظ کرده است مورد استفاده بسیاری از معماران قرار گرفته است .

صومعه تاتو

صومعه خور ویراپ

کلمه Khor Virap به معنای "گودال عمیق" هست. این صومعه برای مسیحیان ارمنستان اهمیت زیادی دارد چون محل زندگی گریگور می باشد که اندیشه مسیحیت را به ارمنستان آورد پس از زیارتگاه های مذهبی اصلی مردم ارمنستان هست.

صومعه خور

معبد گارنی

این معبد در منطقه خوش و آب و هوای استان کوتایک واقع گردیده است به همین دلیل همیشه به عنوان ییلاق و شکارگاه شاهان ارمنستان بوده است. نمونه ی بی نظیری از معماری و فرهنگ هلنی که میراث اشکانیان در منطقه ایران و ارمنستانهست. این معبد به دستور مهرداد سوم برای خدای مهراز ادیان باستانی ایران ساخته شده است. نوع معماری بنا و دست نوشته های باستانی آن از جاذبه های اصلی بنا می باشد. به علت وجود آب و هوای خوب این منطقه و بنای تاریخی زیبای موجود در آن حتما دیدار از معبد گارنی را در تور ارمنستان خود قرار دهید .

معبد گارنی

کلیسای گغارد

بنای کلیسای گغارد شبیه صومعه گارنی است که با فاصله ازآن در بالای کوه و به دست گریگور روشنفکر ساخته شده است. مردم محلی باورهای جالبی در خصوص این صومعه دارد. به طور مثال درختی در آن نزدیکی وجود دارد که مانند مردمان روستایی ایران به آن دخیل بسته می شود و یا آنگه اعتقاد دارند اگر به ورودی صومعه که در دل صخره ساخته شده است هفت سنگ پرتاب شود و سه سنگ آن به زمین نخورد شخص آروزهایش برآورده میشود.

کلیسای گغارد

موزه مانتادران ارمنستان

موزه Matenadaran نزدیک به 17000 نسخه خطی به هفده زبان دنیا درخود جای داده است . بعد از عبور از درهای مسی موزه دربدو ورود به بنای موزه با مجسمه از بزرگان و فیلسوفان روبرو می شوید که از طریق پلکانی شما را به سمت سالن محل نگه داری نسخ خطی راهنمایی می کنند.

موزه مانتادران

موزه صنایع دستی ارمنستان

موزه Armenian Craft Museum مکانی که می توانید با یک گشت کوچک تنوع صنایع دستی اقوام مختلف در ارمنستان را مشاهده کنید. انواع مختلفی از جواهرات طلا و نقره و ظروف مسی وسفالی و نقش برجسته .

موزه صنایع دستی

آبشار Cascadeیا هزار پله ارمنستان

این بنای پله ای را می توان یک نمایشگاه دو منظوره از هنر و معماری دانست. با رسیدن به بالای پله ها می توانید نمای بسیار زیبایی از شهر ایروان داشته باشید.

هزار پله ارمنستان

میدان جمهوری ارمنستان

میدا ن جمهوری یا میدان لنین بنای برای یادبود استقلال ارمنستان از شوروی سابق ساخته شده است. در مرکزین این میدان مجسمه ای از لنین قرار دارد. این میدان بیضی شکل محل مناسبی برای برگزاری انواع کنسرت های بزرگ موسیقی می باشد که طرفداران زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. از دیگر علت اهمیت این میدان هفت ساختمانی است که آن را احاطه کرده است. گالری ملی با نمایش بیش از 25000 اثر هنری هنرمندان ارمنی، روسی و اروپایی که علاقه مندان خاص خود را دارد. ساختمان وزارت دارایی که در ضلع جنوب شرق میدان جمهوری ارمنستان واقع شده است. ساختمان هتل ماریوت در ارمنستان که تنها هتل بین المللی در ارمنستان میباشد. از دیگر بناهای اطراف میدان می توان به ساختمان خانه دولت، اداره پست مرکزی، وزارت امورخارجه و وزارت انرژی و منابع طبیعی ارمنستان اشاره کرد.

میدان جمهوری ارمنستان

بنای یادبود قتل عام ارامنه تسیتسرناکابرد

بنای و موزه Tsitsernakaberd برای یاد بود قتل عام ارامنه توسط عثمانی ها درسال 1915 بساخته شده است. ستون 44 متری به شکل سوزن طراحی گردیده اس تتا نمادی از زایش دوباره درارمنستان باشد. نام بنای موزه را "قلعه پرستو ها" نامیده اند. چرا که در اساطیر اعتقاد برآن است که پرنده پرستو در صورتی که آشیانه اش ویران شود به منزل باز میگردد . به همین دردلیل در خود نشان یادبود و حتی در بنای موزه شما استفاده از رنگ مشکی را بسیار دیده میشود. در سفر با تور ارمنستان حتما از این مکان دیدن کنید .

بنای یادبود قتل عام ارامنه

رشته کوه های زیبای قفقاز

این رشته کوه با قلل پوشیده از برفش یکی از بهترین انتخاب ها برای علاقه مندان به طبیعت گردی و کوه پیمایی می باشد. با قدم زدن در مناظر زیبا و استثشمام هوایی تازه در دل این کوه ها و دیدن بناهای باستانی و صومعه های کوچک ولی زیبا.

رشته کوه های قفقاز

دریاچه سوان

مرتفع ترین دریاچه آب شیرین جهان سوان به معنای سرزمین دریاچه هاست. این دریاچه منشا بسیاری از رودخانه کشور ارمنستان مانند رود هزاردان می باشد و وجود این دریاچه باعث به وجود آمدن اکوسیستم بی نظیری شده است . از جمله مهمترین آن ماهی های قزا آلا معروف ارمنستان "ایشخان" که در بین گردشگران طرفداران بسیاری دارد. منطقه معروف دلیجان یا سوئیس کوچک معروف است. با طبیعتی بکر از دریاچه و کوهستان بهترین مکان برای استراحت کردن و علاقه مندان به طبیعت می باشد.در روستای سیمونکا می توانید انواع نوشیدنی های بسیار خنک در کنار آب معدنی های گوارا امتحان کنید.

دریاچه سوان

منبع

خدمات:

نوع تور :

بیمه مسافرتی :دارد

قیمت:

امتیاز:

شبکه های اجتماعی ما مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از جدید ترین آفرها و خدمات آگاه باشید.

telegram instagram تویتر aparat facebook